4 פרמטרים חשובים לבדיקה לפני השקעה בנדל"ן מסחרי

לפני שאתם משקיעים בנדל"ן מסחרי, יזם הנדל"ן דוד רפאל ממליץ לכם לבדוק היטב את 4 הפרמטרים הבאים כדי לוודא שלהשקעה העתידית שלכם יש פוטנציאל להיות משתלמת.

מילת המפתח – מיקום

לדברי דוד רפאל, פרמטר מרכזי בכל השקעת נדל"ן, בין אם מסחרי ובין אם למגורים, הוא המיקום שלו. מומלץ לבדוק מה הפוטנציאל לעליית ערך הנכס לא רק בעתיד הקרוב אלא גם כמה שנים קדימה – האם העירייה מתכננת להפוך את האזור המוזנח לקריית הייטק? האם יש תכנית להוסיף לו אחוזי בנייה? וכ'ו.

ייעוד ומצב הנכס

אחרי שבחרתם את המיקום, עליכם להחליט מה תקציב ההשקעה שלכם. קחו בחשבון שתצטרכו להשקיע סכום כסף גדול כדי להביא את הנכס למצב שהוא ימשוך אליו שוכרים. תוכלו לנסות להקטין את ההוצאה ע"י איתור נכס ישן כמו חנות או מבנה תעשייה. מבחינת ייעוד הנכס, זכרו שלא כל משרד אפשר להפוך למעבדה או למסעדה

אך לפני שאתם חותמים על רכישה, דוד רפאל מזהיר: "תביעות עלולות להיגרם במקרה ומסמכי הנכס והבעלות חסרים או אינם תקינים, לכן בדקו אותם היטב לפני. בנוסף, תביעות יכולות להגיע גם מכיוון של שכנים שמביעים התנגדות לעבודות השיפוץ של הנכס".

אפיק מימון

ההמלצה היא לא לקפוץ על ההצעה הראשונה שהבנק מציע אלא לבדוק ולהשוות מספר הצעות מכמה בנקים שונים, זאת מאחר והתנאים שכל אחד מהם מציע אינם זהים. בנוסף, כאשר אתם נוקבים בגובה ההלוואה המבוקשת, קחו בחשבון לא רק את מחיר רכישת הנכס אלא גם את הסכום הדרוש כדי להתאימו לשוכר.

ארנונה

גובה הארנונה עלול לפעמים להבריח שוכרים פוטנציאלים. זכרו שארנונה מנדל"ן מסחרי נגבית על פי מטר רבוע ועשו את החישוב שלכם.

רפאל דוד Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here