מי המרוויחים העיקריים מהתחדשות עירונית?

"התחדשות עירונית", אומר רפאל דוד, מייסד וראש קבוצת רפאל נדל"ן, "נועדה כדי לחזק מבנים מפני אפשרות של רעידת אדמה אך גם כהזדמנות לחדש מבנים ישנים ומוזנחים".

לדברי רפאל דוד, כל הצדדים המעורבים בפרויקט של התחדשות עירונית מרוויחים ממנו בסופו של דבר.

הדיירים

בסוף פרויקט של תמ"א 38 הדיירים מקבלים דירה חדשה, גדולה יותר מהקודמת וכמובן מודרנית יותר. הדירה החדשה בעצם מעניקה לדיירים תנאי מגורים משופרים. כתוצאה מכך, ערך הנדל"ן עולה בהתאם, מה שמוביל לעליית רווח פוטנציאלי ממנו נהנים לא רק הדיירים, אלא גם היזם עצמו.

היזם

אין ספק כי השקעתו של היזם בפרויקט של תמ"א 38 היא עצומה, אך בתום הדרך הוא מרוויח יחידות דיור חדשות למכירה בבניין שעבר תהליך של התחדשות. זה האינטרס העיקרי של היזם להשקיע סכומי כסף גדולים לטווח ארוך.

המדינה והרשויות

במסגרת פרויקט של התחדשות עירונית, היזם מחויב גם לחדש את התשתיות המיושנות על חשבונו. באופן זה ניתן לשדרג את השכונה ולהקים מוסדות חדשים כמו קופות חולים, בתי ספר, מרכזים מסחריים ועוד. ההתחדשות הזו מביאה לשכונה המחודשת משפחות צעירות שמחפשות מקום מתאים לגור בו.

רפאל דוד Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here