מדוע עלולות להיווצר תביעות לאור כניסת הביטקוין לתחום הנדל"ן?

מטבעות דיגיטליים למיניהם כמו ביטקוין נכנסים לאט-לאט לכל תחומי החיים, אפילו לתחום הנדל"ן. אבל לטענת דוד רפאל, יזם הנדל"ן שעומד בראש חברת רפאל נדל"ן, חוסר היערכות מצד מוסדות המדינה לשינויים אלה במערכת הכלכלית עלול לגרום לגל של תביעות מצד הסוחרים במטבעות דיגיטליים.

"לדעתי, עד שנת 2030 נראה מעבר משמעותי לשימוש בביטקוין לביצוע עסקאות", מעריך דוד רפאל. "זו תהיה התוצאה של מעבר לשימוש בארנקים וירטואליים. אבל העניינים יתחילו להסתבך כאשר יגיעו לעסקאות נדל"ן עם ביטקוין, שהן הרבה יותר מורכבות מלקנות סתם מוצר ברשת".

הרשויות טומנות ראשן בחול

הבעיה, לדבריו, היא שהדבר יביא לעליית שאלות משפטיות רציניות שהרגולטור יאלץ להתמודד עמן, דוגמת איך עורך דין יקבל אישור על כסף ששולם במטבע וירטואלי? כרגע הרשויות השונות טומנות ראשן בחול בנושא זה ואינן רוצות לשמוע עליו.

"ברגע שאין גוף ממשלתי שישמור על הסדר", מזהיר דוד רפאל, "זה רק עניין של זמן עד שעסקאות כאלה יתפוצצו, יתדרדרו לידי תביעות הדדיות ויתגלגלו אל בתי המשפט בהמוניהן".

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here