המגמה החדשה בשוק הנדל"ן בישראל

בשנים האחרונות, משקיעים רבים מוותרים על האפשרות להשקיע בנדל"ן למגורים לאור עליית מחירי הדירות והתשואות הנמוכות, ומחפשים אלטרנטיבות אחרות להשקיע את כספם. אחת האלטרנטיבות המבוקשות שיש כיום בשוק הנדל"ן, מציין יזם הנדל"ן דוד רפאל, מייסד ובעלים של קבוצת רפאל נדל"ן, היא השקעה בנדל"ן מסחרי בו התשואה השנתית גבוהה כפי שלוש בממוצע מהתשואה של נדל"ן למגורים.

להמחשה בלבד

אם כן, מדוע נדל"ן מסחרי?

ראשית, ההון העצמי לרכישת משרד יכול לנוע בין 150-250 אלף ₪. יחסית מדובר בסכום שאינו גבוה וניתן כאמור להרוויח לא מעט. תשואה שנתית משוערת בנדל"ן מסחרי יכולה להגיע ואף לעבור את ה-8% בשנה. למעשה הרווח הוא כפול- פעם אחת על ההון העצמי (הרווח על הקרקע), ובפעם השנייה הרווח על הנכס עצמו (בין אם למכירה או לשכירות).

עוד יתרון בולט מתקשר לעובדה, כי בנדל"ן מסחרי מרבית חוזי השכירויות הם לתקופה של לפחות 5 שנים. שלא כמו בדירות פרטיות, אין צורך למצוא משכירים כל שנה ולחדש את החוזים. בנוסף לכך, קיימת חברת ניהול שמטפלת בכל נושא התחזוקה והתקלות, כך שלמעשה למשקיע לא נותר אלא ליהנות משקט נפשי וביטחון פנסיוני כלכלי.

להמחשה בלבד

השקעה בנדל"ן מסחרי בצפון עדיפה על מרכז הארץ

רוב המשקיעים כבר הבינו שלהשקיע בנדל"ן מסחרי בפריפריה ובצפון הארץ כדאי יותר כלכלית מאשר להשקיע במרכז. ניתן למנות מספר סיבות לכך:

ראשית, במרכז הארץ ההיצע עולה על הביקוש, לצד מחירים גבוהים למ"ר וארנונה יקרה. בצפון הארץ לעומת זאת, ישנו ביקוש הולך ועולה: עשרות אלפי יחידות דיור נבנות, ערים מתפתחות ואוכלוסייה צעירה וחדשה נכנסת לערי הצפון: – כל אלו מבטיחים כי הביקושים יעלו, כאשר ההיצע כיום אינו מספיק. מדובר בנוסחה מצוינת להשקעה. כאשר הביקוש גובר על ההיצע רמת המחירים תעלה גם כן, ולכן מדובר בהשקעה מניבה וכדאית כלכלית. בנוסף לכך, בלא מעט מקומות בפריפריה הצפונית של המדינה, ישנם הקלות במיסים ותנאי ארנונה נמוכים יותר מאשר במרכז – כל אלו מושכים חברות ומגבירים את הביקושים באזורים אלו.

חשוב לציין, מוסיף דוד רפאל, כי הצפון כיום נגיש מאי פעם למרכז הארץ הודות לתחבורה: כביש 6, רכבת ישראל ופיתוח כבישים מהירים. הצפון מתפתח בקצב מסחרר בכל הפרמטרים – תחבורה ונגישות, שכונות מגורים והייטק- כל אלו מבטיחים למשקיעים כי נכס מסחרי בצפון שניתן לרכוש היום במחיר יחסית נמוך, יניב להם תשואות גבוהות ויעלה את ערכו משמעותית בשנים הקרובות.

דוד רפאל, זיהה את המגמה כבר לפני שנים, וכיום יש לקבוצה שבבעלותו עשרות פרויקטים מסחריים תחת המותג "GOLD TEC רפאל", ביניהם לא מעט פרויקטים בצפון הארץ.

אחד מהפרויקטים הללו הוא "גולדטק רפאל טירת כרמל", הממוקם במיקום אסטרטגי בכניסה לפארק הייטק של טירת כרמל על כביש 4 ובצמידות לכביש החוף. מגדל המשרדי היוקרתי משקיף אל עבר הים והרי הכרמל ויבנה בצמוד לגן נחום, פארק רחב ידיים של 3 וחצי דונם. מדובר בפרויקט ייחודי בנוף ההשקעות בצפון הארץ.

פרויקטים נוספים של הקבוצה בצפון ניתן למצוא בערים: חיפה, מבוא כרמל ובקרוב פרויקטים נוספים.

דוד רפאל, הוא מייסד ובעלים של קבוצת רפאל נדל"ן, חברה עם ניסיון של מעל ל-25 שנה בתחום. המומחיות של הקבוצה הוא בייזום פרויקטים מורכבים של נדל"ן בכל הארץ, כמו גם פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי.

 

 

רפאל דוד Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here