כל מה שצריך לדעת על יזמות נדלן

 

 

השקעה בנדל"ן נחשבת אופטימאלית בטווח הקצר והארוך. תחום הנדל"ן יציב ביחס לענפים אחרים בשוק ההון וניתן להפיק ממנו תשואה גבוהה ובמהירות. יחד עם זאת, הביקוש להשקעות בנדל"ן לא תמיד עולה בקנה אחד עם ההיצע הקיים. רק מי שיודע מה היא יזמות אמיתית יכול להצליח ולמנוע הוצאות בלתי רצויות. נדל"ן הוא ענף דינאמי ומורכב המושפע מתמורות מקומיות, בינלאומיות, פוליטיות וכלכליות. כל שינוי בענף עשוי לגרום לכדור שלג ולהשפיע על כל המעורבים בענף – החל משוכרי הדירות ועד חברות היזמות והקבלנים.

יש כמה דברים שצריך לדעת על יזמות נדלן על מנת להצליח. ראשית, חשוב להבין את עקרונות התכנון והבנייה ולנסות להיות מעורבים בשלבים של ניהול פרויקטים. כדאי לנצל את תקופת ההכשרה וההסמכה על מנת ללמוד על סוגי עסקאות נדל"ן, השקעות בארץ ובחו"ל, איתור השקעות כדאיות וכמובן מיסוי ותכנון מס בעסקאות על רכישת בתים ודירות. שנית, רצוי לעקוב אחר פרסומים והנחיות של הרשויות. רק כך ניתן להגיב במהירות ולהשיג יתרון מול משקיעים מתחרים.

מה הקשר בין העירייה לבין יזמות נדלן?

כל מי שרוצה להיות יזם בתחום הנדל"ן צריך להבין את הקשר בין הענף לבין הרשויות המוניציפאליות. בסופו של דבר, העירייה היא זו שמחליטה האם לתת אישור בנייה והאם לקדם פרויקטים מסוימים. שיתוף פעולה מול העירייה יכול לעזור לבצע תמ"א 38, לשנות את ייעוד הנכס ולקבל אישורי תכניות.

לבסוף, הדגש ביזמות הוא על מחשבה מחוץ לקופסא ותוך כדי מניעת סיכונים. אפשר להתחיל להשקיע בקבוצות רכישה או להתעניין לגבי שיטות מימון אחרות. בדיקת כדאיות תורמת לשלבים השונים של ההשקעה והיא עולה בקנה אחד עם השאיפה לתשואה גבוהה ככל האפשר.

יזמות נדלן

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here