התפתחות מערכת החינוך בנתניה מעלה את איכות החיים בעיר

לפי דוד רפאל (בעלי קבוצת רפאל נדל"ן) נתניה היא אחת הערים החמות ביותר על מפת הנדל"ן הישראלית, ולא קשה להבין מדוע. העיר הפכה לאטרקטיבית במיוחד במרוצת השנים: בין השאר, מקבלים את תשומת הלב הטיילת וחוף הים של העיר (מהיפים בישראל), מרכזי הבידור והפנאי או פרוייקטי הנדל"ן החדישים. אלא שאסור להתעלם משינוי משמעותי שעברה נתניה בתחום החינוך, אשר הפך את מערכת החינוך בה למובילה בכל קנה מידה.

השינוי המשמעותי: שנת 2012

לפני מספר שנים, בשנת 2012, הצטרפה נתניה לרשת ערי חינוך. התכלית העיקרית של השינוי הזה הוא להתאים את אופן הלימוד בה למאפיינים של המאה ה-21, כפי שבא לידי ביטוי במספר היבטים. ראשית, כמובן, מדובר כאן על שדרוג משמעותי של הציוד ומערכות הלמידה, והפיכת חלק מהותי בחווית הלימוד לממוחשב. השינוי שחל הוא גם שינוי תפיסתי, הדוגל במעבר ל"חדשנות חינוכית", כלומר, חשיבה אקטיבית של התלמידים בניסיון ליצור, לתכנן ולפתח אינספור דברים, וזאת במקום שיטות הלימוד הפסיביות שאפיינו את מערכת החינוך בישראל במשך לא מעט שנים.

השינוי המשמעותי הזה נותן את אותותיו על תוצאות התלמידים בשטח. בשנים קודמות, פורסם כי ממוצע הזכאים לבגרויות בנתניה נמוך מהממוצע הארצי, בייחוד אם מעמידים בנגד ערים מקבילות רבות. הגם שחלק מהותי בכך נובע ממגבלות של שיטת המדידה: בנתניה מספר ישיבות חרדיות, אשר תלמידיהן לא ניגשים, מטבע הדברים, לבחינות הבגרות, מה שמוריד לכאורה את הממוצע בעיר. ובכל זאת, גם בהתחשב בתנאים האלה נתניה חווה שיפור משמעותי בשנים האחרונות, עם עלייה כמעט בכל שנת לימודים. מגמה זו צפויה, על פי כל התחזיות, להמשיך ולהתחזק בשנים הקרובות.

השילוב בין חינוך לאיכות חיים: נתניה מול הים

ההתפחות של מערכת החינוך בנתניה חייבת ללכת יד ביד עם התפתחות הנדל"ן, בדרך לשיפור איכות החיים הכולל בעיר. פרוייקט נתניה על הים, של קבוצת רפאל נדל"ן שעתיד להיבנות בקרוב סמוך מאד לקו החוף (כ-450 מטר בלבד), מבטא את זה בדיוק. המדובר הוא בפרוייקט בו עתידות להיבנות שתי קומות מסחר ומסעדות, ומעליהן שש קומות של דירות מאובזרות ומפוארות. הפרוייקט ממוקם במיקום אידיאלי, ממש על הטיילת של נתניה וסמוך לדרכי התחבורה העיקריות בעיר, והוא מושך כבר היום שורה ארוכה של מתעניינים ורוכשים.

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here