איך לשכנע דיירים לביצוע תמ"א 38?

באופן משונה ותמוה ביותר, ניתן לשמוע את השאלה האמורה לעיל עולה יותר ויותר בעת שיחות אודות פרויקט תמ"א 38 עתידי ופוטנציאלי בקרב מבנה מגורים ישן ולא עמיד בפני רעידת אדמה ולו החלשה ביותר. יחד עם זאת, עצם השאלה עצמה הינו תמוה ביותר, הרי מדוע ולמה בכלל צריך לשכנע דיירים לביצוע של פרויקט תמ"א 38? הרי בפועל, הם יהיו המרוויחים האמיתיים מכל הפרוייקט, הן מבחינת הדירה שתהיה להם והן מבחינת הבניין החדש, החזק, העמיד והיציב שבו הם יגורו. בפועל, מתברר כי במקרה של פרויקט תמ"א 38 המציאות מבחינת יזמי הפרויקט הינה גדולה מכל דימיון, וזאת שכן במקרים רבים הם מוצאים את עצמם מצויים במסעות שכנועים אינסופיים מול הדיירים על מנת שיתנו את ה – OK בעבור תחילת הפרויקט. לפיכך, במאמר המדובר נסביר איך לשכנע דיירים לביצוע תמ"א 38.

מאת: דוד רפאל

דוד רפאלבניין חדש, חזק, יציב ועמיד בפני רעידות אדמה.

גולת הכותרת ו'עמוד השדרה' החזק ביותר מבחינת פרויקט המגורים אשר ידוע בשם תמ"א 38 הינם עצם קיומו ועובדתו של בניין חדש לגמרי, מבהיק, מבריק ומפואר, בניין בעל תשתית מבנית חדשה לחלוטין, חזקה ויציבה מאין כמוה ועוד – בקיצור, בניין חדש במלוא מובן המילה. בנוסף, ואולי זה האלמנט הכי חשוב ומשמעותי, הינו האלמנט של היציבות והעמידות בפני רעידות אדמה, שהיא כידוע אחת מן הסכנות הקיומיות הגדולות ביותר אשר נשקפות למדינת ישראל (וזאת עקב מיקומה ממש על השבר הסורי – אפריקאי המועד לפורענות). למעשה, עובדה זו אמורה להיות טיעון השכנוע הגדול ביותר.

מרפסות חדשות, ממ"ד, לובי מפואר – לא מספק ומכובד?

עכשיו, לאחר שהסברנו את התמורות הגדולות ביותר מבחינת הבניין כפי שהן באות לידי ביטוי במסגרת הפרויקט תמ"א 38, נמסור מידע ונספר אודות התמורות האיכותיות כפי שהן באות לידי ביטוי במסגרת הדירות עצמן והבניין עצמו. בפועל, אחת מן ה'בשורות' הגדולות ביותר של פרויקט התמ"א הינה תוספות הבנייה כפי שהן באות לידי ביטוי בדמותם של מרפסות, ממ"דים (חדרים מוגנים), לובי בניין מפואר ועוד. במילים אחרות, מדובר בתוספות בנייה לא רק יפות מבחינה חיצוניות, אלא תוספות בנייה אשר משדרגות איכות חיים, אטרקטיביות וחיוניות ביותר ועוד. תוספות בנייה אלו הינן טיעון משכנע ביותר נוסף.

סביבת הבניין תכלול גם מעלית, גינות יפות ואפילו חנייה!

בקרב אינספור בניינים אשר 'עברו' כבר תהליך של פרויקט תמ"א 38 ניתן לראות גם סביבת בניין ייחודית ואיכותית אשר כוללת בתוכה מעלית חיצונית (ואפילו כל הדרך מן הרחוב…), גינות יפות ומעוצבות, מגרש חנייה מקורה וחדש לגמרי ועוד. אין ספק כי תוספות אלו הינן אקסלוסיביות ובלעדיות ביותר, וכי אין דייר אשר לא יהיה יותר משמח לקבל אותן. האם כל השכנועים הללו לא מספיקים?

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here