רעננה מעבירה הילוך בפרויקט תמ"א 38

ברעננה מקווים כי בתוך החמש שנים הקרובות יהיו בעיר למעלה מ-200 בניינים בתהליך של תמ"א 38. מהלך מבורך המראה על חשיבה קדימה.

נכתב על ידי : דוד רפאל

במאמר המפורסם באתר ביזפורטל מדווח כי בשבוע שעבר אישרה ועדה לתכנון ובניה בקשה להריסת בית קיים ובנייתו מחדש. מדובר בפרויקט תמ"א 38 תיקון 2. הועדה אישרה את הריסת הבית ובמקומו ייבנה בניין עם 7 קומות המכיל קומת מרת, חניה מסודרת, מרפסת לכל הדירות, מעלית, מחסנים ומרחבים מוגנים.

דוד רפאל - תמ"א 38
דוד רפאל - תמ"א 38

בקשה זו היא הראשונה מסוגה אשר מאושרת בעיר. זהו פינוי בינוי של בית חדש באמצעות זכויות בניה המוענקות במסגרת תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה. המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה תיקון לחוק תמ"א 38 אשר מתיר לועדה מקומית הריסת מבני מגורים הבנויים משתי קומות ויותר, לאחר אישור מהנדס כי ישנו צורך בחיזוק המבנה בפני רעידות אדמה.

איתן גינזבורג הוא סגן ראש עיריית רעננה ומתפקד כמ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה. לדבריו אושרו עד כה 62 בקשות לתמ"א 38 ברעננה וזו הפעם הראשונה שאושר פינוי ובינוי. להערכתו תוך כחודשיים יינתן היתר בנייה ותוך חמש שנים יהיו בעיר למעלה מ-200 בניינים בתהליך של תמ"א 38.

זהו צעד חיובי מאוד מצד עיריית רעננה. כך נותנים מענה לדירות שלא מחוזקות ולא תקינות מבחינת רעידת אדמה ולכן העירייה יכולה לשפר את תנאי הדיור. ההערכה של סגן ראש העיר איתן גינזבורג ריאלית מאוד מאחר הכול תלוי בסופו של דבר בהחלטות העירייה ובמעשים שלה לקידום התהליך.

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here