פינוי שדה דב אושר

פינוי שדה התעופה הממוקם בצפון העיר תל אביב יוביל לבנייה של למעלה מ12,000 יחידות דיור והפיכת האזור כולו ליוקרתי ומיוחד.

דוד רפאל
פינוי שדה דוב ובניית יחידות דיור

לפי פרסום בYNET חתמו נציגים מהאוצר ומנהל מקרקעי ישראל על הסכם לפינוי שדה התעופה הממוקם בצפון תל אביב עד לשנת 2016. במקום שדה התעופה שצפוי לעבור לנתב"ג ייבנו במקום למעלה מ12,000 יחידות דיור ומחירם צפוי להגיע למחירי שיא.

שינוי חוקי משחק הנדל"ן

מדובר בהחלטה שתשנה את שוק הנדל"ן בתל אביב בכלל ואת השוק באזור הקרוב לשם, קרי שכונת ל' למשל, בפרט. מחירי הדירות באזור שממילא נחשב ליוקרתי צפויים לעלות בשנים הקרובות עם פינוי השדה. כעת, מה שהכי מעיב על המחיה באזור הוא הרעש הרב שיוצרים המטוסים שנוחתים וממריאים. עם פינוי השדה איכות החיים צפויה לעלות עוד יותר, מה שמייקר את המגורים בסביבה.

מגדלים לגובה

ההחלטה מתבשלת במשך שנים, ועל אף ההכרזה כי בשנת 2016 צפויים לפנות את השדה, ניתן להעריך כי זה עוד יתעכב מטעמים ביורוקרטיים. להעביר שדה כה גדול מבלי לספק אלטרנטיבה ראויה מהווה בעיה. לכן, הליכים משפטיים צפויים לעכב את ההליך בכמה שנים טובות.

צפו בכתבה מתוך כלכליסט:

אופי המבנים כיום בשכונת ל' מושפע מקיום שדה דב. עקב בטיחות בהמראות ונחיתות לא מתאפשר לבנות לגובה. המבנים נמוכים תוך דאגה לבטיחות. כעת, עם פינוי שדה דב יוכלו לבנות לגובה וזו גם התכנית. מדובר על מגדלים לגובה בדירות שצפויות להיות מהגבוהות בשוק הנדל"ן.

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here