הכרה בסוכני הנדל"ן כשכירים רעה למשרדים ולסוכנים

כפי שפורסם באתר NEWS1  קיים חשש כי יכירו בסוכני נדל"ן כשכירים, מה שעלול לפגוע בסוכני הנדל"ן ובענף כולו.

מאת: דוד רפאל

פסק הדין שהתקבל בבית הדין לעבודה בתל אביב האומר כי שני סוכני נדל"ן ב"רימקס" יוכרו כשכירים עלול לפגוע בענף התיווך. חייבים להבין כי המצב הנוכחי בו סוכני הנדל"ן מוגדרים כפרילנסרים הוא אידאלי. כיום השכר שלהם מבוסס על עמלות. כל משרד נדל"ן יכול להרשות לעצמו להעסיק מספר רב יותר של סוכנים, התחרות וההשקעה גדולים יותר.

דוד רפאל
הכרה בסוכנים כשכירים תפגע בענף ובהם

משרדי התיווך השונים משלמים עמלות גבוהות יחסית, הפרילנסרים עובדים קשה יותר מכיוון שהשכר שלהם מבוסס כולו על עמלות וכוח העבודה הוא רב יותר. במידה והם יוגדרו כשכירים, משרדי תיווך יחשבו פעמיים לפני שיעסיקו סוכנים חדשים מכיוון שהם צריכים לשלם להם משכורת חודשית קבועה ללא קשר לטיב העבודה שלהם.

הענף כולו נמצא במצב לא פשוט. כאשר הסוכנים יגיעו למצב בו הם יקבלו שכר חודשי גובה העמלות שלהם ירד, הרי המשרדים כבר משלמים להם שכר. כיום משרד תיווך יכול להרשות לעצמו לעבוד עם מספר רב של סוכנים, עשרים בערך. במצב שבו הם יצטרכו לשלם שכר חודשי ולדאוג לתנאים סוציאליים הכמות תרד בחצי, מה שיגרור מצב שבו סוכנים רבים יהיו מחוסרי עבודה, תנאי הקבלה למשרדים יוחמרו יותר.

כלומר ניתן להבין כי המצב כיום של סוכני הנדל"ן הוא הטוב ביותר עבור כל הצדדים וממנו מפיקים את המיטב. כל שינוי יהיה לרעה.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here