למה צריך לשים לב בטרם חותמים על חוזה לביצוע תמ"א 38?

לעתים קרובות אורך תהליך שכנוע הדיירים לביצוע תכנית תמ"א 38, יותר מהזמן שזה המוקצה לביצוע הפרוייקט. מדובר בהליך טבעי שכן לא מדובר על דבר של מה בכך. באם כבר הסכמתם לביצוע התכנית וכעת אתם עומדים לחתום על החוזה הסופי שלפני היציאה לדרך – הנה כמה דברים חשובים שעליהם יש לתת את הדעת.

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

ראשית, הדבר הכי חשוב הוא לוודא כי בחוזה יופיעו כל ההצעות שניתנו לכם בעל-פה. ההצעה של היזם אשר פונה אליכם תכלול מספר מרכיבים – החל מכמות הדירות בבניין החדש, דרך מבנה חדר המדרגות וכלה בכמות הקומות ובאופן בו ייראו הכניסה לבניין והחניה בו. שימו לב לכך שכל הסוגיות שסוכמו ביניכם בשיחות מוקדמות – יקבלו ביטוי בחוזה עליו אתם חותמים. זכרו, כל מה שלא יכלל בחוזה לא יחייב את היזם בשלב מאוחר יותר במידה ותידרשו להתדיינות משפטית.

כמו כן, באופן טבעי יהיה עליכם לסכם עם היזם בדיוק כיצד תיראה הדירה אותה אתם תקבלו עם השלמתו של הפרוייקט ולא פחות חשוב מכך – מתי בדיוק עליכם לצפות לה? נוסף על כל אלה, זכרו שבזמן בו הבניין שלכם יעבור שיפוץ מאסיבי, יהיה עליכם להתגורר איפשהו: היזם הוא זה שמחוייב להעביר לכם את תשלום שכר הדירה במלואו. וודאו כי הסכומים המדויקים מופיעים בחוזה הסופי שעליו חתמתם ולא רק בטיוטה האחרונה שראיתם.

לבסוף, אל נא לכם לשכוח כי כל פרויקט בניה באשר הוא, טוב ככל שיהיה, עלול להיתקל באי אלו קשיים לאורך הדרך. אשר על כן, יהיה עליכם להכניס לחוזה פוליסת ביטוח. שנועדה למזער את עוגמת הנפש שעלולה להיגרם לכם כתוצאה מכל עיכוב או תקלה במהלך ביצוע הפרויקט או לאחריו. במסגרת הפוליסה המדוברת חייבת להיות התייחסות מפורשת ושאינה משתמעת לשני פנים בעניין סכום השיפוי לו תזכו בכל סטייה מלוח הזמנים המקורי שנקבע.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here