קרקע חקלאית – למה דווקא עכשיו?

הרקע מאחורי ההצלחה המטאורית של קרקע חקלאית טמון בשימוש בקרקעות לצרכי הפשרה. הכול על מנת להגיע לתהליכי בנייה.

נכתב על ידי דוד רפאל

בשנים האחרונות ישנה תופעה הולכת ומשתרת של רכישת קרקעות חקלאיות על-ידי אנשי עסקים מצליחים. בהתחשב בכך שניתן להניב מקרקע המיועדת כולה לייצור חקלאי מעט מאוד כסף, בטח יצא לכם לתהות – למה דווקא עכשיו? מדוע כל אנשי העסקים הללו שמים את יהבם על קרקע שעלותה גם ככה זולה והיכולת למכור אותה לא תניב מי יודע מה תשואה גדולה? הסיבה טמונה בשימוש בקרקעות חקלאיות לצורך הפשרה לתחילת תהליכי בנייה ועל כך נרחיב במאמר זה.

bannerAshdod_01v2

מה לנדל"ן ולקרקעות חקלאיות
עם כל הכבוד לתחום הנדל"ן, איך הוא בדיוק מתקשר לקרקעות חקלאיות? הרי לא מדובר בקרקעות שמשמשות לבנייה אז מה פתאום אנו מקשרים את הכדאיות שברכישה שלהם לתחום הנדל"ן?
ראשית כל, המצב כרגע בארץ בו מחירי הנדל"ן מרקיעי שחקים גורם לאלה שמשקיעים בנדל"ן להניב תשואות גדולות, אך עם זאת, צריך הון מאוד גדול כדי לרכוש מראש קרקעות לצורך בנייה בנדל"ן והבנייה עצמה עולה גם היא כסף רב. לשם כך, מתגייסים אנשי העסקים המוכשרים להפעיל את המוח שהביא אותם גם כך להשיג הון גדול ומנסים למצוא כדאיות במקומות לא צפויים.

דוד רפאל
דוד רפאל – קרקע חקלאית בתנופה

קרקעות חקלאיות הן בדיוק המוצר הזה. הקרקעות מלכתחילה אומנם על פי חוק יכולות לשמש אך ורק לצורך גידולים חקלאיים והרווח הפוטנציאלי לייצר מכך הוא לא גדול, אך במידה ויצליחו הרוכשים של הקרקע להכשיר אותה לצורך בנייה – היא תוכל להניב להם תשואה שמתבטאת ברווחים העולים על אלפי אחוזים. ישנם אנשים פשוטים שבעבר השקיעו סכומי כסף קטנים ברכישת קרקע חקלאית ואפילו לא היו מודעים לכך, אך הוועדה המקומית באזור שבו הם רכשו את הקרקע פנתה אליהם והודיעה להם שהיא מעוניינת לרכוש מהם את הקרקע לצורך בנייה בנדל"ן – הרכישה כפי שניתן להבין התבטאה במאות אלפי שקלים, בעוד הקרקע עצמה נרכשה מראש בכמות עשרות בודדות.

היכולת לתעל קרקע חקלאית לרווח עצום
כל אנשי העסקים הבינו כתוצאה ממקרה בסגנון את הפוטנציאל הטמון בקרקע חקלאית שנרכשת באזור מגורים קרוב להפוך להיות כזו שתופשר בהמשך לצורך תנאי מחייה ובנייה. זיהוי הפוטנציאל הזה גרם ללא מעט אנשים לקפוץ על קרקעות חקלאיות זולות, לרכוש אותן ולאחר מכן להפשיר אותם לבנייה ורבים מהם עשו הון תועפות כתוצאה מכך.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here