דוד רפאל לכלכליסט: קנסות של מאות אלפי שקלים יורידו דרסטית את התאונות הקטלניות בענף הבניה.

בענף הבנייה קיימת תופעה של תאונות קטלניות. תאונות אלו הפכו לשגרת חיינו וחייהם של אותם פועלים אשר נהרגים מדי שבוע, לא מעניינים את הציבור. דוד רפאל, מנכ"ל קבוצת רפאל נדל"ן, מתרעם על התופעה, ויש לו גם רעיונות איך למגר אותה.

"אנו משלימים עם מצב שבו נהרגים עשרות פועלים מדי שנה לא מפני שמדובר בגזירת גורל", אומר רפאל, "אלא משום שלא מדובר בגורל האישי שלנו. הפועלים שנהרגים זוכים, במקרה הטוב, לכותרת קטנה עם תמונה, ואת המשפחות שנהרסות מדי שבוע כמעט שלא מזכירים".

הפתרון של דוד רפאל הוא קנסות של מאות אלפי שקלים וסגירת אתרי בנייה לתקופות ממושכות כתגובה להפרות של הוראות הבטיחות על ידי הקבלנים.

"מבחינת הקבלנים ומפקחי בניה בשטח עדיין משתלם יותר "לחפף" בתקנות הבטיחות או להעלים עין מהתנהלות הפועלים — ואף להסתכן בקנס לא גדול במיוחד — מאשר לעבוד על פי כל הכללים והנהלים."

החובה היא עלינו לשמור על נפשם של הפועלים אומר רפאל: "חיי אדם הם חיי אדם: אנו מחויבים להגן עליהם בכל אמצעי, וכשהם נגדעים באיבם בחצר האחורית שלנו, אנו נושאים באחריות".

 

רפאל דוד Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here