היתרונות בביצוע פרויקט תמ"א 38

במהלך השנים האחרונות ניתן לראות בקרב נופי המגורים של מדינת ישראל יותר ויותר בניינים ומבנים אשר 'עברו' פרויקט תמ"א 38. בפועל, כל הבניינים והמבנים, ללא שום יוצא מל הכלל, 'עוברים' אותו על מנת לייצב ולחזק את עצמם מפני רעידת אדמה כזו או אחרת, שעל פי מומחים רבים, כלל לא רחוק היום מפני התרחשות שלה. יחד עם זאת, ייצוב וחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בדמותו של פרויקט תמ"א 38 הינו רק יתרון אחד של הפרויקט, שכן הוא מכיל בתוכו מגוון עצום וייחודי ביותר של יתרונות אשר כלל לא היו יכולים לבוא לידי ביטוי ללא פרויקט זה.

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

פרויקט תמ"א 38 – אינספור יתרונות בפרויקט אחד.

מבחינת יתרונות בפועל, פרויקט הבנייה אשר ידוע בשם תמ"א 38, מכיל כל כך הרבה יתרונות, עד כדי כך שניתן להשוות ביתר קלות בין בניין אשר 'עבר' תמ"א 38 לבין בניין חדש שזה עתה נבנה. כל זאת כתוצאה מן העובדה כי כמעט ולא קיימים שום הבדלים בין השניים. לפיכך, במאמר המדובר נספר ונסביר אודות כל היתרונות אשר מאפיינים את פרויקט זה.

פרויקט תמ"א 38 – יתרון אחר יתרון!

ובכן, להלן 'מפת' היתרונות אשר מאפיינת כל פרויקט תמ"א 38: חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה / קבלת היתרי בנייה ייחודיים למען ייצוב וחיזוק המבנים / קבלת היתרי בנייה לתוספות בנייה ייחודיות ואיכותיות כמו חדרי ממ"ד, מרפסות, הגדלת שטח של דירות ואפילו תוספת של קומה, לרוב קומת הגג! / השבחת נכס (בפועל, לצד היתרון של הייצוב והחיזוק מפני רעידות אדמה, יתרון זה נחשב לחשוב ומשמעותי ביותר של הפרויקט) אשר בא לידי ביטוי באמצעות הגורמים הבאים: תוספות של יחידות דיור, תוספת קומות למבנה, תוספת מעלית חדישה, איכותית ומתקדמת, בניית מגרש חנייה חדש וייעודי לבניין, עיצוב מחדש של מראה הבניין, חדרי המדרגות, מחסנים ועוד. מיותר לציין כי נכס אשר 'עובר' פרויקט תמ"א 38 משביח ומעלה את ערך הנכס שלו בעשרות אחוזים…

כל היתרונות שבעולם לבצע פרויקט תמ"א 38!

נסכם ונאמר כי כל פרויקט תמ"א 38 באשר הוא, מחזיק בתוכו את כל היתרונות אשר אמורים להמריץ כל בעלים של בניין מגורים או מבנה אשר 'מחזיק' בזכאות לביצוע הפרויקט, לבצע אותו. בפועל, לאחר סיום של פרויקט זה, לא רק ש'נכנסים' לגור בבניין חדש לחלוטין, אלא גם בבניין אשר עמיד ויציב בפני כל רעידת אדמה וכזה אשר מאופיין בחזות חדשה ורעננה (שלא לדבר על השווי הנדל"ני החדש שלו!).

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here