השר ישי על תמ"א 38: התכנית מטפלת במצוקת הדיור הקשה במדינה.

בגלובס דווח על יום עיון מיוחד לגבי תמ"א 38 שנערך השבוע בכפר המכביה התייחס שר הפנים אלי ישי לתיקונים שהוכנסו בתמ"א.  

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

השר ישי ציין בוועידה כי עדיין קיים מאבק שהווד"לים לא יחולו רק על אדמות מדינה, אלא גם על קרקעות פרטיות, למרות התנגדות של משרד המשפטים. לדבריו של ישי הווד"לים מניבים תוצאות מרשימות ומספקים מענה ראוי ומהיר לזוגות צעירים. לדבריו של ישי תמ"א 38 מטפלת במצוקת הדיור הקשה במדינה ומשדרגת את הרשויות המקומיות בישראל.

קיימת דרישה כי צריך לעשות הנחות במסים ובהיטלים השונים מה שיעזור בקידום תכנית התמ"א. לדעתו של ישי, הקלה במסים תחזיר את ההשקעה ותיתן תרומה גדולה למדינת ישראל. הנתון הזה יעודד צמיחה ומשרד האוצר ירוויח בסופו של דבר יותר ממה שהוא "הפסיד" לכאורה במתן ההקלות כרגע.

לדבריו, במשרד הפנים קיימת חשיבה ארוכת טווח לעשרות שנים כדי להימנע ממצוקת הדיור ממנה אנו סובלים כיום. השר ישי אמר כי מדובר אמנם בתהליך קשה וארוך, אך התוצאה שלו אמורה להיות שווה את הכול. ישי היה רוצה להגיע למצב אופטימלי שמרבית הבניינים במדינה יחוזקו ויתאימו לתקן ולשאיפות הבטחוניות של מדינת ישראל.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here