יוזמה להרחבת תכנית תמ"א 38

התאחדות בוני הארץ ביוזמה חשובה להרחבת תכנית תמ"א 38 גם עבור מבנים שנבנו לאחר שנת 1980 אך נבנו ללא ממ"ד.

נכתב ע"י: דוד רפאל

דוד רפאל
דוד רפאל - הרחבת תכנית תמ"א 38

בגלובס פורסם בחודש שעבר כי נשיא התאחדות בוני הארץ המכהן כיו"ר הנהלת לשכת תיאום הארגונים הכלכליים קרא לשרי ישראל לבדוק הרחבת תכנית תמ"א 38 על מנת לאפשר מתן זכויות בנייה עבור בניינים שנבנו בין השנים 1980 ועד ל1991. בהתאחדות בוני הארץ גיבשו רעיון לפיו זכויות הבניה הנוספות יממנו הוספת ממ"ד לדירות, כאשר לפי הערכתם מדובר כיום ב-400 אלף יחידות דיור אשר לא כוללות ממ"ד אך לא עונות על דרישות מתאימות לתכנית תמ"א 38.

לדעתו של נשיא התאחדות בוני הארץ, יעילות הממ"ד כנגד פגיעות טילים הוכיחה עצמה במלחמה האחרונה וכיום יש בישראל יותר ממיליון דירות ללא ממ"ד ועל פי תקנות תמ"א 38 לדירות שנבנו בין השנים 1980 ל1991 אין אפשרות לחיזוק הבניין והוספת ממ"ד. מקלטים אינם אלטרנטיבה ראויה לממ"ד ועל כן יש לאפשר תוספת ממ"ד לדירות ללא הוצאה תקציבית אשר תגיעה מממשלת ישראל.

אלי אביסרור יו"ר ארגון הקבלנים והבונים באזור הנגב קרא למציאת פתרון ראוי לאלפי דירות באזור הדרום שאינן ממוגנות. חייבים להוסיף כי גם אם ההצעה תאושר ותכנית תמ""א 38 תכלול בניינים אשר נבנו לאחר שנת 1980 תכנית זו תבוסס על היתכנות כלכלית לקבלן או היזם מה שיגרום לאזורי הפריפריה לחרוג מהאפשרות ליישום התכנית.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here