דוד רפאל: הגיע הזמן לעירוב שימושים במודל קהילתיות עירונית

עוד לפני תקופת המשבר הנוכחי, תופעת הקהילתיות העירונית הייתה בעליה. מדובר במודל מגורים אשר פותח במקור על ידי אנשים, אשר עברו ממושבים וישובים קטנים, לחיי העיר, אבל לא היו מוכנים לוותר על היתרונות של חיים בקהילה קטנה ותומכת. על פי המודל פרויקטים נדל"ניים משלבים מסחר עם מגורים, שירותים לקהילה ובילוי והכל על פני תא שטח מצומצם אשר מתנשא בעיקר לגובה. המודל הזה חייב את היזמים להתשמש בבניה משולבת אשר נקראת עירוב שימושים, כך שפרויקט נדל"ן יתאים לכל הצרכים הקהילתיים, מבחינת תשתיות ותכנון.

דוד רפאל, הינו יזם נדל"ן ותיק ומוערך ועומד בראש קבוצת רפאל נדל"ן. רפאל מציע לאמץ את המודלים הללו במהירות דווקא עכשיו כאשר משבר הקורונה מתדפק על דלתינו, ואפילו להסב פרויקטים קיימים של נדל"ן מסחרי, לפרויקטים של שימושים מעורבים. היתרון הראשון בתכנית זאת הוא פתרון מצוקת השכירות, על ידי הזרמת מאות יחידות דיור חדשות לשוק. היתרון השני, אשר נותן מענה על בעיה חדשה יחסית, הוא קרבה של מגוון שירותים למקום המגורים. המדינה נתונה תחת סגרים השכם וערב ולא ניתן לדעת מה ילד יום. כאשר השירותים החיוניים – מרכולים, קופות חולים ומרכזי מסחר נמצאים בקרבת מקום, צמצום התנועה מפריע הרבה פחות.

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here