אילו בעלי מקצוע צריכים ללוות פרויקט תמ"א 38?

ובכן, עוד לפני שנענה על השאלה המדוברת, רק נקדים ונאמר כי כמו שכל תהליך בנייה כזה או אחר, בין אם למען מטרות מגורים ובין אם למען מטרות מסחריות, מלווה על ידי טובי בעלי המקצוע, ביניהם קבלנים מורשים, עורכי דין מקצועיים אשר מתמחים בתחום הבנייה, אנשי פיננסים מטעם בנק כזה או אחר אשר מלווים את תהליך הבנייה ועוד – כך גם כל בעלי המקצוע האמורים צריכים ללוות פרויקט תמ"א 38. לפיכך, במאמר המדובר נספר ונסביר כל מה שצריך לדעת על בעלי המקצוע הרלוונטיים וחיוניות מעורבותם בפרוייקט.

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

פרוייקט תמ"א 38 חייב להיות מלווה על ידי קבלן מקצועי!

ראשית, בעל המקצוע אשר חייב להיות חלק בלתי נפרד ובעל המשמעות הגדולה ביותר מכל פרוייקט תמ"א 38, הינו כמובן בעל המקצוע אשר ידוע בשם קבלן. במילים אחרות, ללא הימצאות, מעורבות ופעילות של קבלן, שום פרוייקט תמ"א 38 לא ייצא לפועל. עכשיו, כאשר אומרים קבלן או חברה קבלנית, הכוונה הינה לבעל מקצוע או חברה אשר מתמחה בביצוע עבודות בנייה מקצועיות, ברמה הגבוהה ביותר ותוך כדי שהם מעניקים ומספקים את כל שירותי הבנייה והתשתיות הנחוצים והקיימים, בין אם באופן עצמאי ובין אם באמצעות קבלני משנה. לרוב, קבלן יכול להיות קבלן עצמאי ופרטי או חברה קבלנית גדולה. בנוסף, בעת בחירה של קבלן כזה או אחר, חשוב מאוד לוודא כי הקבלן רשום בפנקס הקבלנים ומחזיק ביכולת כלכלית מספקת לביצוע פרוייקט התמ"א.

עורך דין 'חייב' ללוות כל פרויקט תמ"א 38.

עכשיו, בעל המקצוע השני אשר חייב להיות חלק בלתי נפרד מכל פרוייקט תמ"א 38 (ובעיקר מפאת הצד המשפטי שלו), הינו כמובן בעל המקצוע אשר ידוע בשם עורך דין. בפועל, כאשר אומרים עורך דין, הכוונה הינה לבעל מקצוע אשר מורשה בעריכת דין ואשר מתמחה בתחומי משפט רבים, ביניהם תחום הבנייה. בנוגע לעניין של פרוייקט תמ"א 38, עורך דין 'חייב' ללוות את הפרויקט המדובר וזאת על מנת 'להבטיח' תקינות, שקיפות, מקצועיות ומהימנות לכל אורך הפרויקט, הן מצד הלקוחות שלו והן מצד הקבלן או החברה הקבלנית.

גם אנשי כספים מלווים פרוייקט תמ"א 38.

במהלך השנים האחרונות ניתן להיתקל יותר ויותר בתופעה של שכירת אנשי כספים, הן עצמאיים והן מטעם בנק כזה או אחר אשר מלווה פרוייקט של תמ"א 38. בפועל, תופעה זו נעוצה בעובדה כי גם יוזמי הפרוייקט הפרטיים וגם הגורמים הקבלניים אשר מבצעים אותו בפועל מעוניינים ב'תעודת ביטחון' פיננסית כלשהי אשר תבקר ותפקח את הפרוייקט – כל זאת באופן שבסופו של דבר, הפרוייקט יסתיים על הצד הטוב ביותר לרווחת שני הצדדים.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here