איך בוחרים עו"ד לעסקת תמ"א 38?

ובכן, את השאלה המדוברת שואלים אינספור אנשים אשר עומדים לפני מימוש וביצוע יוזמת הבנייה אשר ידועה בשם תמ"א 38. לרוב, ועל אף העובדה שתוכנית זו מבוצעת באופן מפורש, ברור ביותר וממש 'לפי הספר' מבחינת יישום חוקים, תקנים ותקנות, חובה במלוא מובן המילה לשכור עו"ד אשר ילווה תהליך בנייה של תמ"א 38 – וזאת בדיוק כמו שחובה על עורך דין כלשהו ללוות כל תהליך ארוך, מורכב ובעל משמעות משפטית מורכבת ביותר. במילים אחרות, כל עסקת תמ"א 38 חייבת להיות מלווה בעורך דין, וזאת כתוצאה מאינספור גורמים וסיבות. לפיכך, במאמר המדובר נסביר כיצד בוחרים עו"ד לעסקת תמ"א 38.

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

בחירת עו"ד לתמ"א 38 – איך עושים זאת?

ראשית, יש להדגיש את העובדה כי בחירה של עו"ד אשר ילווה תהליך של תמ"א 38 כלל לא שונה מכל בחירה אחרת של עו"ד בעבור מקרים וצרכים אחרים. במילים אחרות, גם תהליך בחירה של עו"ד למען תהליך של תמ"א 38 כולל בתוכו את האלמנטים הבאים: החלטה על סוג עורך הדין בהתאם להתמחות אשר מאפיינת את עבודתו / ביצוע סקר שוק יסודי, כולל, מקיף ומהותי אשר מטרתו 'לדוג' את עורכי הדין הרלוונטיים ביותר לעניין / ניהול משא ומתן מול עורך הדין ועוד. כעת נסביר כיצד מבצעים בחירה נכונה שלו בפועל…

בחירת עו"ד לתמ"א 38 – שלב אחרי שלב!

שלב 1: ביצוע סקר שוק ייעודי, מקצועי ואפקטיבי אשר ידלה אך ורק עורכי דין אשר מתמחים ביוזמת תמ"א 38. שלב 2: ניהול משא ומתן מול עורך הדין הנבחר, וזאת למען 'הבטחה' כי הוא יבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר תוך כדי שימת טובת וצרכי הלקוח שלו בראש סדר העדיפויות שלו לאורך כל התהליך. שלב 3: לעגן בחוזה מול העורך דין כי הוא יהיה זמין ויעמוד לרשות הלקוחות שלו לאורך כל התהליך וללא שום יוצא מן הכלל. אין ספק כי תהליך בחירה של עו"ד אשר כולל בתוכו את השלבים האמורים, אכן 'ימצא' את עורך הדין המתאים והטוב ביותר.

בחרת עורך דין לתמ"א 38? המשך לקרוא!

גם אם כבר בחרת עורך דין מתמחה לליווי יוזמת תמ"א 38, ישנם עוד כמה פרטים מהותיים וחיוניים ביותר שעלייך לדעת עליהם. בין כל אותם פרטים ניתן למצוא את הבאים: כתיבה וחתימת חוזה בין עורך הדין לבין הלקוחות שלו אשר כולל בתוכו את כל הזכויות והחובות אשר חלים עליהם בעת היוזמה / על עורך הדין לכתוב ולעגן בחוזה את כל עבודות הקבלן תוך כדי קביעת מועדים ברורים וידועים מראש / 'הכנסת' סעיף העמדת ערבויות מצד הקבלן היזם על כל מקרה שלא יבוא ועוד. לסיכום, בחירת עורך דין בהתאם למשתנים האמורים לעיל, תוך כדי ביצוע ומימוש יוזמת תמ"א 38 על פי סעיפים אלו, 'תבטיח' פרוייקט תמ"א 38 איכותי וברמה הגבוהה ביותר.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here