תביעה נגד פרויקט תמ"א 38 נדחתה. בית המשפט לא מעודד סחטנות

בעלת דירה ברמת השרון פנתה לבית משפט למנוע מהקבלן לממש את זכויותיו על הנכס, וזאת לאחר שנהנתה מהעבודות של הקבלן להשבחת הנכס. בית המשפט לא מעודד סחטנות.

נכתב על ידי: דוד רפאל

דוד רפאל
דוד רפאל - מתוך דה מרקר

באתר דה מרקר מפורסם כי תביעה שהוגשה נגד קבלן בעקבות תכנית תמ"א 38 נדחתה על ידי בית המשפט לאור העדויות הרבות. במקביל בית המשפט אף חייב את בעלת הדירה בהוצאות המשפט. הכול החל לפני כ-4 שנים כאשר ועד הבניין חתם על הסכם עם קבלן לביצוע פרויקט תמ"א 38 נגד רעידות אדמה ותוספת לכל אחת מ-18 הדירות הקיימות בבניין ממ"ד ומרפסת שמש. בתמורה קיבל הקבלן אפשרות לבניית שש יחידות דיור נוספות על גג הבניין ולמכור אותן תוך הפקעת חלק מהשטחים המשותפים בניין לצורך בניית חנייה ומחסנים לדירות החדשות.

לאחר מספר חודשים הגיש הועד בקשה להיתר הבנייה ואילו בעלת הדירה המדוברת הגישה התנגדותה להיתר. בתחילת פברואר 2010 ועדת התכנון המקומית דחתה את התנגדותה וביוני 2011 גם ועדת הערר המחוזית דחתה את הערר, לאחר כחודש נתקבל היתר סופי והבנייה יצאה לדרכה.

הבעיות התחדשו כאשר לקראת סיום הבנייה. ועד הבניין פנה אל בעלת הדירה על מנת להפנות אותה לעורכת הדין אשר ייצגה את הדיירים על מנת לחתום על המסמך המעביר את הזכויות אל היזם. בעלת הנכס סירבה ועל כן הקבלן הגיש נגדה תביעה, הסיפור הסתבך בשבוע שלאחר מכן כאשר הגישה בעלת הדירה בקשה לצו מניעה נגד היזם.

בית המשפט נימק את דחיית הבקשה מאחר ועל פי חוק החיזוק לעבודות המתבצעות קיימת חשיבות גדולה מחשיבות זכויות המיעוט לבעלי הדירות שמתנגדים לעבודות. בנוסף צוין כי לאורך כל תקופת הבנייה המבקשת נהנתה מזכויותיה ומהעבודות אשר בוצעו בדירתה, כאשר בדירות אחרות לא זכו לפריבילגיות של צביעת הדירה והתקנת סורגים.

טוב עשה בית המשפט שהכיר בניסיונות הסחיטה של בעלת הדירה. חייבים להבהיר כי לבעלי הנכס קיימת זכות להביע את עמדתם ואף להתנגד לפרויקט, אך החשיבות של הפרויקט בחיזוק המבנים עולה על דרישות אלה ואחרות של דיירים פרטיים. בנוסף בעלת הנכס נהנתה מכל הזכויות המגיעות בפרויקט וניסתה לחלוב את הפרויקט עוד יותר במקום להסתפק במה שכבר קיבלה

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

חפשו את רפאל דוד בטוויטר

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here