איך לבחור קבלן לביצוע תמ"א 38?

אין ספק כי השאלה האמורה לעיל הינה שאלת ה'מיליון דולר' מבחינת כל ביצוע פרויקט תמ"א 38 – הרי מי אחראי על ביצוע פרויקט חיוני ושאפתני מאין כמוהו זה אם לא הקבלן? לפיכך, יותר ויותר דיירים ובעלי בניינים אשר מתעניינים או כבר נמצאים בשיאם של מגעים להתחלת הפרויקט שואלים את עצמם את השאלה איך לבחור קבלת לביצוע תמ"א 38. אם ככה, מהי אכן התשובה לשאלה בוערת זו? ובכן, במאמר המדובר נענה על שאלה זו, וזאת באופן שנעזור לכל אותם מתלבטים ומתחבטים למצוא ולבחור בקבלן המקצועי, האיכותי והטוב ביותר עבור ביצוע פרויקט התמ"א 38 שלהם!

מאת: דוד רפאל

דוד רפאל

ראשית כל, איך בוחרים קבלן בניין בכלל…

ובכן, חשוב לציין כי פרויקט תמ"א 38 הינו סוג נוסף של פרויקט בניין. לפיכך, ומעצם הגדרתו, בעל המקצוע היחיד אשר רשאי לנהל ולבצע אותו הינו קבלן בניין. במילים אחרות, יש לבחור קודם כל בעל מקצוע שהוא קבלן בניין מובהק, מקצועי, איכותי וברמה הגבוהה ביותר. יחד עם זאת, עכשיו עולה השאלה הבאה: קטגוריית הקבלנים מכילה בתוכה אינספור קבלנים, איך אפשר לדעת מיהו אחד אשר עונה על כל הסטנדרטים המקצועיים לעיל. ובכן, ניתן לדעת זאת באמצעות ביצוע פעולות ייעודיות כמו סקר שוק של קבלנים, באמצעות 'ראיונות עבודה', צפייה בתיקי עבודות, באמצעות המלצות ובאמצעות שמועות של 'מפה לאוזן' ועוד. ביצוע כל שורת הפעולות המדוברת אכן 'מעלה בחכה' קבלן בניין איכותי וברמה הגבוהה ביותר. עכשיו, כל מה שנותר זה לבחור אחד אשר גם מתמחה ברמה האיכותית והגבוהה ביותר ביישום פרויקט תמ"א 38…

שנית, יש לבחור קבלן אשר מתמחה בתמ"א 38!

עכשיו, לאחר שהסברנו איך 'מעלים בחכה' רשימת קבלנים איכותית וברמה הגבוהה ביותר, כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור את האחד אשר יבצע עבורכם ועבור הבניין שלכם את פרויקט התמ"א 38. בפועל, במהלך שלב זה אתם כבר ממש מנהלים מגעים ואפילו מתחילים שלבים ראשוניים של משא ומתן. יחד עם זאת, עליכם לזכור כי יש לבחור אך ורק את הקבלן אשר מתמחה במלוא מובן המילה בפרויקט התמ"א 38. חשוב לזכור כי פרויקט זה הינו פרויקט ייחודי ביותר ברמה המקומית, שאפתני ביותר מבחינה עולמית ומורכב ביותר מבחינת ביצוע. לפיכך, יש לבחור אך ורק קבלן אשר יודע, מכיר ומבצע את הפרויקט על בוריו וברמה הגבוהה ביותר!

שלישית, לא לשכוח את הפרטים הבאים…

אחד מן היתרונות הגדולים ביותר של פרויקט התמ"א 38 נעוץ בעובדה שהוא מעניק לקבלן זכויות בנייה (לרוב על גג הבניין), ובעובדה שדיירי הבניין אמורים לקבל מן הקבלן עצמו תוספות בנייה למיניהן (ביניהן מרפסות, ממ"דים, חנייה, מעלית ועוד). לכן (ובתור טיפ נוסף), בעת ניהול משא ומתן עם הקבלן, דאגו לקבל את כל תוספות הבנייה אשר מגיעות לכם – שכן בתמורה הוא מקבל את הזכויות על הגג! תהליך של בחירת קבלן אשר כולל את כל האמור לעיל אכן יבחר את הקבלן האיכותי והטוב ביותר.

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

דוד רפאל Administrator
דוד רפאל הוא יזם נדלן מוביל בתחומו. מתמחה בפרויקטים של מגדלי יוקרה, התחדשות עירונית ותמא 38. מרצה, מופיע בתקשורת ומפרסם מאמרים על עולם הנדלן ב- YNET, גלובס, כלכליסט – ועוד.

כתיבת תגובה

Paste your AdWords Remarketing code here